Potrava poloupírů

6. září 2013 v 18:28 | Furuchi |  Život poloupírů

Ač se tak nemusí zdát, ne všichni poloupíři ke svému životu potřebují krev. Pravdou je že většina se bez ní v běžném životě obejde úplně. Samozřejmě mohou nastat situace kde je napití se krve nezbytné, ale o tom jindy. Poloupíři samozřejmě potřebují i jiný zdroj energie než jídlo a spánek.

Lidská energie

Většina z nich však životní sílu získává z ostatních lidí - vysávají je, ale berou jim pouze energii nikoliv krev. Někdy se pro ně užívá označení energetičtí upíři. Normální lidé se v jejich přítomnosti cítí často unavení, bez zjevné příčiny. Nemusí však pokaždé, poloupíři dokáží tento samovolný proces odčerpávání zastavit, pokud jsou sytí, stačí trocha koncentrace. Ve většině případů tento zdroj poloupírům v běžných situacích vystačí, pokud ovšem nikdy neochutnali krev. V takovém případě totiž musí občas přejít k druhému zdroji potravy - krvi.


Zvířecí krev

Krev ze které dokáže žít poloupír nemusí být nutně lidská, pokud je tato potřeba se zvířecí si vystačí. Není sice tolik výživná jako lidská, ale na zahnání nutkavého hladu po krvi ideální. Někteří poloupíři se živí výhradně zvířecí krví, jelikož jim buď to vysávání energie nestačí nebo jsou už na krvi závislí ale lidskou sát nechtějí. Pokud jste poloupír z druhé kategorie, stačí vám vyhledat zdroj potravy jednou týdně.
Zvířecí krev jsou občas nuceni vyhledat i energetičtí poloupíři, v důsledku vážnějšího zranění, nebo rozdráždění. Rovněž nestabilní jedinci a ti kteří se poloupíry stali teprve nedávno musí občas vyhledat tento druh oběti.


Lidská krev

Drtivá většina poloupírů se pití lidské krve vyhýbá jako čert kříži. I u poloupír je totiž kousnutím možný přenos "nemoci", i když je to méně pravděpodobné. Spousta z nich se ale děsí toho, že by člověka zabili, kdyby se nedokázali včas ovládnout, nehledě na to co by se asi tak udělal člověk, který jejich útok sice přežil, ale pamatuje si ho.
Je tu poměrně mizivé procento poloupírů které lidskou krev vyhledává, ovšem ty už dají prakticky považovat za upíry.


Nakonec je třeba říct, že téměř žádný poloupír není nadšený z pití krve, tudíž od něj nehrozí nebezpečí. Lze vedle něho normálně žít, ani o tom nemusíte vědět. Pokud si chcete dělat starosti o váš krk, raději se poohlížejte po upírech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Christine Träumer Christine Träumer | E-mail | Web | 31. října 2013 v 17:07 | Reagovat

Tyhle informace jsi sehnala kde? :-) Jenom mě to taky zajímá :-) Nic zlého v tom nehledej :-))

2 Seyia Seyia | Web | 31. října 2013 v 18:04 | Reagovat

Tohle jsem nepsala já, ale Furuchi. Jak říká on, má to z vlastní zkušenosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama