Zakázaná láska 8. část

11. února 2014 v 17:44 | Seiya |  FanFiction
Tak jsem dopsala další kapitolku, která původně měla být předposlední, ale dostala jsem nápad a ještě se to kapku protáhne :D Navíc jsem nechtěla aby to bylo zas tak očekávané. A teď jdu překládat doujinshi ;)


,,Namikaze? Hej ty jsi Namikazeho příbuzný?" Naruto by první zvolání přeslechl, kdyby se doktor nedotázal přímo jeho. Naštěstí se ale probere a během vteřiny stojí před zaměstnancem nemocnice s delšími stříbrnými vlasy. Nevypadá ale na starého dědečka, ovšem to teď Naruta zajímá ze všeho nejméně.

,,Jo já... Jak je mu? Bude v pořádku?" vyhrkne. Visí pohledem na doktorových rtech, které se roztáhnou do přívětivého úsměvu.

,,Bude v pohodě, kulka naštěstí jen škrtla o játra a to jsme už napravili. Teď je na jipce, ale myslím že by jsi ho mohl vidět aspoň přes sklo." Takovou vlnu úlevy Naruto ještě nezažil, musí si na chvíli schovat hlavu do dlaní aby to ustál. Bude v pořádku, neumře tak by se mohl konečně uklidnit.

,,Ano prosím," zamumlá když jeho mozek konečně naplno zpracuje informaci o zdravotním stavu jeho otce. Doktor mu jen pokyne aby ho následoval a společně se začnou proplétat změtí chodeb.

,,Asistoval jsem na sále, operaci vedla Tsunade, to je expertka na bezprostřední záchranu života. Tudíž pochybuji, že by se ještě objevili komplikace, celý zákrok probíhal dobře. Tvůj otec bude teď spát, ale zítra by jsme ho měli z umělého spánku probudit. Pak už potrvá jen něco přes týden než ho propustíme..." Souvisle mluví bez požadování zpětné vazby, což teď Naruto vážně oceňuje. Nejen že je to uklidňující, ale ani se nemusí přemáhat k mluvení dokud neuvidí Minata na vlastní oči. Kabuto, jak má napsáno na jmenovce, je očividně dobrý doktor, nebo minimálně psycholog.

,,Tak, tady si vem návleky na boty a umyj si ruce." Poukáže Kabuto u jedněch dveří. Naruto tak trochu zbrkle učiní, ale po chvíli již spořádaně stojí v místnosti s zpola zaplněné přístroji s jednou stěnou prosklenou. K té blonďáček okamžitě doběhne a přilepí se na sklo.

V druhém pokoji je jen jedna postel a pár pípajících přístrojů. Uprostřed toho klidně leží jeho otec s kyslíkovou hadičkou v nose a pár dalšími připojenými na ruku. I odtud je vidět jeho pomalu se zdvihající hrudník a pravidelné pípání jedné z elektronických krabic jen dokazuje slova lékaře. Vážně žije a teď spí jen pár metrů od něj.

,,Mohl bych za ním?" zeptá se aniž by odtrhl zrak od Minata.

,,Dnes ne, je ještě hodně zesláblí. Běž domů, vyspi se a zítra tě k němu snad pustíme." ozve se za ním. Naruto trochu posmutní, ale celkem to chápe. Sice by u něj nejraději proseděl celou noc a počkal si dokud se nevzbudí, ale nechce dělat problémy. Kdyby ale mohl aspoň zůstat tady kde na Minata vidí...

,,Jak se vůbec jmenuješ?" Tentokrát už Kabuto stojí vedle něj.

,,Naruto," odpoví mu ve stručnosti.

,,Tak Naruto, vážně se potřebuješ vyspat. Věř mi, že vím o čem mluvím. V hale na přijmu můžeš nechat svůj telefon, abychom ti mohli zavolat, kdyby se něco stalo. Teď uděláš nejlíp když půjdeš domů, jinak tě tu budeme muset nakonec taky hospitalizovat kvůli vyčerpání organismu." Vezme Naruta za rameno a naznačí mu, že by vážně měl jít. Ten se na něj otočí a ještě jednou se ujistí.

,,Bude v pořádku," spíš oznámí než se zeptá, ale Kabuto i přes to přikývne. Naruto tedy s posledním ohlédnutím vyjde na chodbu a nechá se odvést zpět do haly. Skutečně tam nechá své telefonní číslo a loudavým krokem se vydá domů.

Jako ve snách si odemkne a vkročí do prázdného bytu. Hodí sebou na postel a pokusí se usnout. Povede se mu to až k ránu.Vzbudí se pozdě, mnohem později než by chtěl. Vyletí z postele, proleze koupelnou a zatím co si bere nějaké náhodné jídlo z lednice znovu zapíná mobil. Jestli mu volali a on to nevzal... Naštěstí ne, zmeškaných hovorů má sice dost, ale žádné z čísel není neznámé. Většina z nich je od Sasukeho stejně tak jako esemesky. Ty ani neotvírá, nemá čas a ani zájem. Hodí na sebe bundu, vrátí se pro peněženku a konečně vyrazí z domu.

Nejrychlejší bude, když pojede autobusem. Cestou si pročte Hesensky od zbylých čísel, je to pár zpráv od lidí z Minatovi práce co zná a několik střídavě starostlivých a výhružných zpráv od Sakury. Zjevně se nějak dozvěděla o té přestřelce, ale neví nic o Minatově stavu. Napíše jí proto krátkou zprávu, že je stabilizovaný a že jí zavolá později. Teď nechce mluvit, navíc je už před nemocnicí.

Znovu vejde do sterilně bílé budovy a spořádaně se zařadí do fronty čekající na příjem. Asi by mohl jít rovnou na oddělení, ale neví jestli Minata nepřevezli a chce mít hned jistotu že je v pořádku. Naštěstí je mu sděleno, že stav jeho otce je dobrý a před malou chvílí ho prý i probudili. Jelikož je pořád ještě na jednotce intenzivní péče, vyrazí Naruto po paměti a také podle šipek hledat ten samí pokoj.

V jednu chvíli se až příliš zamyslí nad tím, zda bude Minato natolik v pořádku aby s ním mohl normálně mluvit, že si nevšimne osoby vycházející zpoza rohu a narazí do ní. Ten člověk musí mít docela sílu, jelikož se nehne téměř ani o píď, zato Naruto se povážlivě zakymácí.

,,Jej, promiňte madam," omluví se, když zjistí komu to právě vrazil hlavu nejspíš rovnou do výstřihu. Jen doufá, že si ta blondýna nebude myslet, že to bylo naschvál. Vypadá pěkně silně a netváří se právě přívětivě.

,,Nejsi ty náhodou ten kluk co mu postřelili otce?" zeptá se neznámá po chvíli uvažování. To okamžitě upoutá Narutovu pozornost.

,,Ano, je doufám v pořádku?" Napadne ho samozřejmě ta nejhorší varianta.

,,Jistěže je, když jsem ho operovala já," poznamená trochu samolibě žena, která se podle jejího výroku a jmenovky ukáže jako Tsunade. ,,Jen by jsi měl něco vědět než za ním půjdeš." Otočí se na podpatku a směřuje zpátky, pravděpodobně k Minatovu pokoji. Naruto jí ihned dožene a začne se vyptávat.

,,Tvého otce jsme asi před hodinou probudili z umělého spánku, ale zdá se že anestetika měla vedlejší účinky. Neděs se pro pána a poslouchej. Občas se stane, že pacient trpí po operaci amnézií trvající maximálně pár dní."

,,Takže Minato si nic nepamatuje? Jako vůbec nic?" Naruto si ani neuvědomí, že použil otcovo křestní jméno, ale to není až tak divné. Navíc to teď těžko bude řešit, sice říkala jen pár dní, ale...

,,Ví jak se co jmenuje, umí psát a takové věci. Ale když se vzbudil neznal ani své jméno. Řekli jsme mu, že přijdeš takže o tohle se bát nemusíš. Ale nepamatuje si tě," odpoví klidně žena.

,,Přejde to ale, že ano?"

,,Ovšem, pokud mu pomůžeš tak ještě dříve. Až u něho budeš tak s ním mluv, připomínej mu věci které by mu pomohli si vzpomenout. Většinou to celý proces uspíší." Zůstane stát přede dveřmi do kterých vcházel i včera a tak jako Kabuto požádá Naruta, aby si umyl ruce a vzal návleky na boty. Těsně před tím něž vstoupí tak se Naruto ještě jednou podívá mírně zoufale na Tsunade, ale pak jen zatřepe hlavou a vejde. Místnost není prázdná, kromě Minata za sklem, který vypadá že snad spí je tu i Kabuto, který si cosi zapisuje do velkého notesu.

,,Oh, ahoj Naruto." Usměje se aniž by přestal zapisovat. ,,Před chvílí jsem skončil s kontrolou, ještě by měl být vzhůru, ale nebuď u něj moc dlouho. Ještě potřebuje odpočívat." Na to Naruto kývne a jelikož ho nikdo nedrží, pomalu otevře dveře vedoucí do samotného pokoje a nechá doktory za sebou.

Přejde až k posteli, za ticha rušeného jen pravidelným pípáním přístrojů. Místnost je zjevně odhlučněná. Minato ho nejspíš nezaslechl a nebo opravdu spí. Mírně si odkašle.

,,Tati?" osloví ho, což zabere. Namikaze zamrká než doopravdy otevře oči a upře pohled na Naruta stojícího nad ním. Chvíli ho beze slova a výrazu pozoruje, než se maličko téměř neviditelně usměje.

,,Ahoj," pozdraví mírně nakřáplým hlasem. Skutečně nevypadá, že by věděl kdo před ním je, ale asi to také nehodlá rozmazávat. Nejspíš to bude nejlepší, vzít to jako dočasnou věc a nerozmazávat to.

,,Jsem rád, že jsi se probral," poví Naruto upřímně, i když by ho raději objal. Avšak to by bylo asi moc a taky má podezření, že je zpoza skla pozorován i když k němu stojí zády.

,,Jak se cítíš?" Vezme ho za ruku, tu do které není zavedeno tolik hadiček. Minato nic nenamítá, ale stisk mu neopětuje.

,,Popravdě příšerně."

,,Řeknu Tsunade aby ti dala nějaké prášky proti bolesti," zamumlá Naruto, nechápe jak to, že je to nenapadlo samotné.

,,Spíš bych potřeboval kotel kafe, ty prášky mě hrozně oblbly." Na to se Naruto musí také trochu pousmát, když mluví takhle tak to nebude tak hrozné.

,,Příště ti ho sem propašuju," slíbí mu. Chce ještě něco říct, ale najednou o zasvědí v nose a musí si kýchnout.

,,Na zdraví," okomentuje to Minato.

,,Ale na tvoje," poopraví ho Naruto, zatím co si otírá nos do rukávu. V tom se otevřou dveře ve kterých stane bůhvíproč rozezlená Tsunade.

,,Naruto! Jak to, že jsi mi neřekl, že jsi nemocný?" Oboří se na blonďáka, který je tak trochu mimo.

,,Co? Já ale nejsem-"

,,A to kýchnutí bylo co?" přeruší ho doktorka nekompromisně. Že by to mohlo být jen obyčejné kýchnutí jí je zjevně jedno. ,,Mazej pryč, na jipku nemůžeš ani s rýmou!" Téměř násilím ho odtáhne pryč, sotvaže stihne Minatovi zamávat. Až na chodbě se začne vztekat, ale příliš mu to nepomůže, je znovu poslán domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Suki Ashikaga Suki Ashikaga | Web | 11. února 2014 v 21:19 | Reagovat

ty jsi dokonaláááá :****
uuf, aspoň že už je Minatovi dobře...
ha?! nový doujin?!! sem s ním!!!!! :-D

2 Ivanitko Ivanitko | Web | 11. února 2014 v 21:38 | Reagovat

Chudáček, Tsunade na něj byla zlá. Čekala jsem něco temnějšího, ach jo, když ses neinspirovala hororovou verzí, co se dá dělat, ale že bude mít ztrátu paměti mě nenapadlo. Stejně si vzpomene, až ho Naruto políbí XD

3 Seiya Seiya | Web | 11. února 2014 v 21:48 | Reagovat

[1]: Nope, dokonalý jsou tu jiní lidé :D Jo bude, ale nic hard nečekejte, to jsem si vypsala jinde...

[2]: Gomennne, já právě koukám na jedno hororový anime a ještě něco temnějšího píšu, tak jsem už i z tohodle nechtěla dělat něco smutnýho. A měla by jsi se dát na jasnovidku, víš o tom? Páč přesně to co napíšeš naschvál neudělám :D

4 Ivanitko Ivanitko | Web | 12. února 2014 v 14:57 | Reagovat

[3]:Přesně jsem si myslela, že ten polibek tam nebudeš chtít napsat, když ti řeknu, jak příběh bude pokračovat. Jsi předvídatelná.XD

5 Seiya Seiya | Web | 12. února 2014 v 19:10 | Reagovat

[4]: Fajn, vzdávám se :D Jsem totálně průhledná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama