Krvavý úplněk - 5.část

22. dubna 2014 v 16:31 | Seiya |  FanFiction
Nahá, takže Seiya už zase může psát. Odjel mi důvod proč jsem většinu času trávila na fb a chatovala (a mě se už teď stýská), ale zase mám čas. Ivanitko mě asi zabije, jelikož jsem si na skype ani nevzpomněla.


,,Pak tedy," promluví s ledovým klidem blondýna, "jdi. Zemře jen on." Iruka se však ani nehne. Nehodlá opustit kamaráda bez boje. Jistěže ho nejspíš zabijí, ale co na tom sejde. Zas tak velkou cenu jeho život nemá. Uvědomuje si však své zranění i třes nohou, který není způsobený slabostí. Má strach.

,,Neodejdu před vámi. Zmizte a nechte ho na pokoji." Jsou to spíš prázdná slova, jak by je mohlo něco takového odradit? Co ale zmůže? No tak přemýšlej, Iruko.

,,Blázne. Uteč nebo zemřeš s ním," vysměje se mu druhá dívčina. Vypadá, že už má mluvení dost a brzo zaútočí.

,,Vy dvě jste tu jediné v ohrožení života." Možná ho něco napadlo. ,,Jestli nechcete roztrhat na cáry, zmizíte." Ovšem šance, že mu to uvěří je dost malá. Hnědovlásek byl vždycky v okecávání dost dobrý, ale tohle je hodně riskantní. Ale také nejspíš poslední naděje krom boje.

,,Neplácej hlouposti. Moc dobře víme, že úplněk byl celkem nedávno." Měl by si ale s vysvětlováním pohnout, jsou nedočkavé. Jenže to by nevypadalo věrohodně. Nechá blondýnu udělat dva kroky k němu než s hraným úsměvem odpoví.

,,Váš problém je, že já úplněk k proměně nepotřebuji," prohlásí sebejistě. Obě lovkyně se zarazí, jedné dokonce pár vteřin trvá než položí nohu zpět do trávy, jak ztuhla na místě. ,,Vidím, že o ovládané lykantropii jste již slyšeli," usoudí Iruka z jejich výrazů.

,,T-ty? Takové děcko? To ti nezbaštím ani náhodou!" Růžová hlava, která má se svým vzhledem puberťáka co říkat, je nejspíš vážně prudká povaha. Avšak to zadrhnutí vlkodlak moc dobře slyšel. Pochybují, ale je to na dobré cestě.

,,Co na to říct, jsem prostě silnější než ostatní, ale o to míň se ovládám. Nemyslíš ale, že bych o tom jinak sotva věděl?" Věrohodně se usmát v takové situaci je dost náročné, ale vypadá to, že Iruka je dobrý herec. Problém by nastal, kdyby byl donucený se opravdu proměnit. Nic by se totiž nestalo, on opravdu své proměny v nejmenším neovládá.

,,Takže odejděte nebo buďte mou večeří. Věřte že lovce na rozdíl od upírů nemám problém zabít." Tentokrát udělá krok on. Zatraceně, jestli nezmizí tak takhle přehrávat nevydrží dlouho. Má co dělat aby se tvářil jako by ho nic nebolelo, natož ještě mluvit.

,,Nen-" Začne menší dívka, ale je mávnutím ruky přerušena.

,,Přemýšlej laskavě. Jaká je pravděpodobnost, že mluví pravdu? Mě přijde dost vysoká na to abychom ho nechali být. Nemáme rozkaz zabít za každou cenu a navíc ten upír je skoro hotovej. S trochou štěstí ho dorazíme, až mu tenhle vlček nebude stát za zadkem." Rozumná dívka. Zjevně jí úplně nepřesvědčil, ale ona stejně nechce riskovat. Tohle však neznamená, že by se měl Iruka přestat snažit.

,,Bojíš se snad?" Zahrává si, ale tohle může být i past a on to musí dotáhnout až do konce. Hlavně to nepřehnat.

,,Jo seš srab, Temari. Jestli chceš tak jdi a já si s ním poradím sama." Zasyčí růžovovlasá. Iruka si do paměti pečlivě uloží jméno, kterým oslovila svou kolegyni. Má pocit, že se mu bude hodit a nebude na škodu se po ní poptat.

,,Já jsem velitel skupiny a říkám, že se stáhnem. Svou touhu vraždit si vybiješ jinde." Blondýna se postaví rovně a skloní meč. Přesto však zůstává v pozoru před případnými útoky. Zatím nejmenovaná dívka se tváří velmi nasupeně, avšak nejspíš jí poslechne. Iruka si dovolí malé vydechnutí.

,,Jděte mi z očí nebo si to ještě rozmyslím a roztrhám vás tak jako tak." Důkladně sleduje jak se obě lovkyně vydají pryč. Těžký zápach se ve vzduchu drží pořád ale podle sluchu pozná, že opravdu odcházejí. Tedy... Předtím Temari neslyšel. Je tudíž možné, že tu zůstala a pozoruje ho. Měl by si dát pozor. Ale Kakashi je přednější, musí k němu a to hned.

S našpicovanýma ušima se otočí ke svému kamarádovi. Kdyby neslyšel i na tuhle vzdálenost tlouct jeho srdce řekl by, že musí být mrtví. Krví slepené vlasy, obarvené a potrhané oblečení, šrámy i otevřená zranění a vypálený obrys kříže na hrudi tomu velmi naznačují. Klekne si k němu a opatrně mu rozlepí oční víčka od sebe. Nejdřív se potřebuje ujistit, že mu neublíží poté začne ošetřovat. Kakashi je zdá se opravdu v hlubokém bezvědomí.

Hnědovlásek se tedy horečně dá do práce. Cáry jeho košile použije jako obvazy na ta nejhorší zranění, zvedne mu nohy aby se dostalo víc krve do mozku, ale uvědomuje si, že to stačit nebude. Potřebuje krev a zvířecí mu stačit nebude. To je spíš na normální jídlo, ale on ho potřebuje dostat z tohohle stavu co nejdřív. Jinak by uzdravování trvalo několik dní a navíc by s ním nemohl být.

Povzdechne si, shánět člověka teď vážně nemůže. Musí mu dát napít své krve. Neměl by s tím až takový problém, jenže neví co se stane, když upír okusí krev vlkodlaka. Vzhledem k tomu, že po něm Kakashi vyjíždí by ho otrávit určitě neměl, ale bůhví co jiného se stane. Stejně to ale musí udělat, jiná možnost ho nenapadá.

Vypáčí mu z prstů nůž jenž dosud svíral. Je stříbrný. Má štěstí, že v lidské podobě nepozná rozdíl od jakéhokoliv jiného kovu. Bolet to bude pořád stejně příšerně. O to víc, že musí trefit tepnu. Krvácejících ran má na sobě dost, ale Kakashi potřebuje tu nejčerstvější krev. Raději si dopředu připraví kusy látky.

Trochu se mu klepe ruka, ale nakonec se řízne až překvapivě přesně. Rána není nijak veliká ale krev z ní prýští stejně jako z rozbitého kohoutku. Honem přiloží zápěstí šedovlasému ke rtům a nechá ho sát. Chuť krve ho sice neprobrala, ale polyká ji i tak. Oddálí ho od sebe až když se mu už začne motat hlava. Rychle si obváže jak ránu, tak paži o kus víš, kterou přiškrtí. Asi mu trošku odumře ruka, ale když to půjde dobře tak přežije bez nějakých následků.

Kakashi se zatím neprobral a proto urve kus vlastního trička a převáže pár ran na svém těle. Právě když utahuje provizorní obvaz na zkrvaveném rameni ho vyruší zasténání. Zvedne pohled, ale s tím druhým se nestřetne. Kakashi ač očividně už vzhůru má pořád zavřené oči. Nakloní se nad něj a nejspíš by se i zeptal, zda je vše v pořádku kdyby ho pod krkem nechytili dvě ruce. Jeho tušení co udělal špatně potvrdí rudé zornice, které se na něj během pár sekund upřou.

Iruka naštěstí nezazmatkuje, jednou rukou přidrží Kakashiho na zemi a druhou začne rvát jeho dlaně od hrdla. Normálně by to už měl spočítané, ale jeho kamarád je i přes krev co dostal velmi zesláblí. Darová tekutina zatím probrala jen jeho instinkty, ale je celkem snadno zvladatelný. Během chvíle už leží celým tělem na zemi, ruce vedle hlavy a zátěž v podobě Iruky na prsou.

,,Zabiju tě," Zasyčí Kakashi nepříčetně a chabě sebou škubne. Hnědovlasý nad ním si jen povzdechne. Vypadá to, že je dost mimo, když je tohle ochoten vypustit z úst.

,,Vážně? Jsem tvůj kamarád a ty mě chceš zabít?" Pořád mu drží ruce, ale nakloní se trochu níže. ,,Vzpomínáš si Kakashi? To jsem já, Iruka." Vzápětí musí uhnout zpátky, jelikož jeho kamarád mu chce očividně roztrhat hrdlo za každou cenu. Shlíží na vyceněné zuby a přemýšlí co má udělat, aby mu ještě nepřitížil a přitom ho probral. Nakonec usoudí, že facka už mu neublíží. Jedna nepříliš silná, ale citelná mu během vteřiny přistane na tváři a spolu s dalším promlouváním se zdá, že to zabralo. Kakashi sebou ještě chvíli mele, ale rudá z jeho očí se postupně vytrácí až zmizí úplně.

,,V pořádku?" Iruka si o sobě vzápětí pomyslí jaký je blbec, tohle říct. Jistě že není v pořádku.

,,Relativně jo," vzdechne šedovlásek. ,,Pokud by jsi mě nedusil, bylo by to ještě o malinko lepší." S tím si Iruka konečně uvědomí, že na něm pořád sedí. S bůhvíproč načervenalými tvářemi sleze a poté pomůže Kakashimu do sedu. Ten si přejede prsty po rtech.

,,Já jsem tě..." Upře pohled na hnědovláskův krk, ale ten mu domněnku téměř okamžitě vyvrátí.

,,Ne. Byl jsi zesláblí tak jsem ti musel dát napít své krve, ale nekousl jsi mě. Omlouvám se, ale nenapadlo kdo jiný by mohl..." Kakashi zavrtí hlavou. Neobviňuje ho, ale přeci jen se trochu bojí co to s ním udělá. Zatím ale nic neobvyklého necítí, takže to přejde a raději se zaměří na něco jiného.

,,Jak se ti podařilo zbavit se jich?" Vzápětí musí stisknout čelisti pevně k sobě. Jednak kvůli nesnesitelné bolesti a druhak protože znovu pocítí touhu naklonit se a svlažit hrdlo rudou tekutinou. Na takovou dávku nadpřirozené krve jeho tělo není zvyklé a tak pravděpodobně reaguje silněji než by mělo. Naštěstí je to zvladatelné... Zatím.

,,Pohrozil jsem jim, že se proměním ve vlkodlaka a jejich lebky si pověsím na zeď." Iruka odhrne svému kamarádovi vlasy z čela, zjevně nevědom jak moc se musí přemáhat. ,,Ale nejdřív by jsme měli zmizet, pak ti to všechno vysvětlím." Ve své roztržitosti málem zapomněl, že by tu pořád mohla minimálně jedna být.

,,To bude problém, já se nezvednu." Zamručí Kakashi. Navíc nemá páru jak by vysvětlil svůj stav v sídle. Možná se naučil dostat ze sebe vlkodlačí pach, ale ta krev, zranění a vůbec všechny okolnosti... Má podezření, že by se zamotal do vlastních lží, pokud by je byl vůbec schopný vymyslet, když vedle něj sedí bytost, která je pro něj kořistí jakkoliv se to snaží změnit.

,,Ponesu tě. Nechám tě na kraji vašich pozemků a pak zmizím." Pokrčí rameny hnědovlásek, jako by to snad bylo tak snadné.

,,Ty víš že to nejde. I kdyby tě nějakým zázrakem nechytili, z tohohle se jen tak nevymluvím." Jako by mu Iruka četl myšlenky, namítne to na co právě myslí i Kakashi.

,,A když se několik dní neobjevíš, bude se ti to vysvětlovat líp?" Stříbrovlasý povzdechne, ale poté slabě kývne.

,,Já to moc nedělám, ale spousta upírů mizí i na několik dní. Pravda většinou jsou to čistokrevní," to označení vysloví se znatelným odporem, "ale jednou za čas si to můžu dovolit i já." Vlčí muž si povzdechne a narovná se. Chvíli se rozhlíží kolem a očividně pozorně poslouchá.

,,Vypadá to, že je čistý vzduch, ale pořádně tě stejně raději ošetřím až na místě." S těmi slovy pomůže Kakashimu zvednout se do kleku. ,,Vlez mi na záda." Byť je to trochu dvojznačný projev, stříbrovlasý poslechne a pevně se ho chytí kolem krku. Snaží se přitom nevnímat vůni jež mu mámí smysli, ale je to dost těžké. Raději zavře oči a nechá se nést.

Hnědovlasý se i s těžkým břemenem na hřbetě vydá do hloubi lesa, stále poslouchajíc okolní šum. Měl by to vzít oklikou, ale nechce se s Kakashim tahat déle než bude nutné, když potřebuje ošetřit. Navíc on sám je zraněný a už by se nikomu neubránil.

Jediné štěstí je, že Iruka zná okolní lesy jako své boty a během nepříliš dlouhé chvíle najde menší, avšak zato dobře schovanou jeskyni. Věděl by o pár osamocených chatách, ale všechny jsou příliš daleko. Tenhle les je většinu času úplně opuštěný.

Složí Kakashiho na zem, který při tom pohybu zasyčí, ale jinak si nestěžuje.

,,Tohle bude muset pro dnešek stačit, dál nejdu." Iruka sebou plácne vedle něj a chvilku jen kouká do stropu a odpočívá. Nevydrží mu to ale ani dvě minuty a už se zvedá.

,,Vydržíš ještě než skočím pro dřevo a vodu nebo..." Prohlédne si rány a spáleninu ve tvaru kříže na Kakashiho holé hrudi. Musí se ošít, jako by to snad bolelo jeho.

,,Jdi, nejsem z cukru." Mávne Kakashi rukou, ale moc přesvědčivě to nezní. Iruka si raději slíbí, že se vrátí co nejdříve. Jakmile vyběhne ven, Kakashi konečně povolí sevřené pěsti. Tohle nebylo dobré. Normálně by ho ta touha po krvi už dávno přešla, ale teď ne. Je to tím, že se napil vlkodlačí krve, nebo jen mnoha zraněními? Neví, ale upřímně doufá v druhou možnost.

Měl by zkusit něco vymyslet, než se Iruka vrátí. Pozná to na něm a nebude to trvat dlouho. Jenže těžko teď chytí nějaké zvíře, když je sám zraněný a jeho krev už pít nebude. Chytí se za hlavu, možná měl vážně nechat Iruku aby ho odnesl na upíří půdu. Jenže pravděpodobnost že by ho chytili je vysoká a on nechtěl aby se mu něco stalo. Prostě to musí vydržet, není to zas tak jiné než když je v jeho přítomnosti vyhladovělý.

Právě ve chvíli, kdy si toto slíbí Iruka znovu vleze dovnitř. Nemůže tomu být jinak, aby první věc co Kakashi udělá, nebylo právě porušení onoho slibu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Suki Ashikaga Suki Ashikaga | Web | 22. dubna 2014 v 17:38 | Reagovat

#to#je#fajne :3333
Iruko, ty komediante :DDD lže líp než já (ostatně to asi všichni) :D

2 Ivanitko Ivanitko | Web | 23. dubna 2014 v 7:43 | Reagovat

Nevím, proč se vždycky všichni děsí, že jim něco udělám, nechápu :)
Iruka si vezme Kakashi domů :3, Dobře jsi to vykoumala, jsem si nemyslela, že Iruka je takový dobrý herec, ještěže tak. To je škoda, že se Kakashi neovládá, protože jestli spolu budou spát (kéžby) a nechtěně ho kousnul tak bude veselo.

3 Cicuš :) Cicuš :) | 23. dubna 2014 v 8:30 | Reagovat

Je to najlepšia poviedka, ktorú som zatiaľ prečítala :D..strašne sa mi páči :D...vždy keď som dočítala kapitolu som si povedala stačí dočítam to zajtra :D..ale ono sa to nedalo :D..teším sa na pokračovanie :D :D

4 a2l a2l | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 21:01 | Reagovat

Miluju Iruku, vlčího muže! :O¨ :D Je tak statečný, že tam Kakashiho jen tak nenechal umřít, a pak ta věta: "Během chvíle už leží celým tělem na zemi, ruce vedle hlavy a zátěž v podobě Iruky na prsou." - asi jsi mě právě dohnala k tomu, abych toho Delfína-vlkodlaka a Strašáka-upíra zbožňovala ještě víc! :3
Moc pěkná kapitola! Už se těším, až si budu moc přečíst další! x3

5 Seiya Seiya | E-mail | Web | 26. dubna 2014 v 18:03 | Reagovat

[1]:Tady někdo má hashtag deformaci :D No jo, jsem mu chtěla udělat trochu jinej charakter něž obvykle.

[2]: Páč mi smrtí vyhrožuje spoustalidí :D
Pro jednou může být i Iruka dobrý lhář :) A co Kakashi udělá a neudělá... No to se uvidí :D

[3]: Oh to jsi jich asi četla málo, nicméně moc děkuji :) Budu se snažit psát rychleji.

[4]: Asi bych ho měla udělat víc ekeovatýho (to je slovo), ale mě to nedalo :D
Jej, vážně? Super, to jsem moc ráda ^^ Doufám, že to nezkazím :)

6 Kameko Kuroi Kamui Kameko Kuroi Kamui | 27. dubna 2014 v 9:57 | Reagovat

Hm...chvíli tu nejsem a zrovna přibudou dvě věci...budu muset dojíždět častěji...
Povídka dobrá, moc dobrá jen...bože, mladý! No, ale já si tak nějak zvykám...^^

7 Anyomka Anyomka | 27. dubna 2014 v 10:00 | Reagovat

Povídka je dobrá, pravopis je příšernost. Četlo by to víc lidí, kdyby to bylo dobře. Mjo, důvod proč napíšeš? Kluk? Zabít! Já chci víc povídek.

8 Seiya Seiya | E-mail | Web | 7. května 2014 v 22:03 | Reagovat

[6]:[7]: Beta sehnána, už budu tvé oči šetřit :D
Nope, kluk v tom není.
Já chci vc komentářů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama